Nakladatelé

Skouknout a nakoupit ty nejlepší knihy, časopisy a skládačky jste mohli od nakladatelství a knihkupectví:
 

ArtMap

Knihkupectví najdete v Brně, v Praze a jako e-shop. Zaměřuje se na publikace o umění, nabízí ale i knížky pro děti, komiksy a jedinečné knižní projekty, které se jinak nedostanou do běžné distribuce. Pečlivý výběr dětských knížek od malých i větších nakladatelů spojuje krásné provedení, originalita a promyšlený koncept.

ArtMap také pravidelně vydává průvodce současným uměním a vlastní knihy.

www.artmap.cz
 

Baobab
Nakladatelství ilustrovaných knih pro děti, se věnuje vydávání původních textů a zajímavých překladů.
Při jejich výtvarném zpracování spolupracuje s nastupující generací výtvarníků.
www.baobab-books.net


Bublina
Je nový slovenský časopis pro děti od 6 do 11 let a jejich věčně mladé rodiče! Řeší aktuální témata od hudby, sportu, ekologie, vědy a histirie, po poučné anebo vtipné komiksy, aktivity a hry. Do časopisu píše a kreslí mnoho kvalitních autorů, literátů, odborníků. Bublina spolupracuje i se stand-up komiky a hudebníky. O vizuální stránku časpisu sa starají současní slovenští ilustrátoři. Časopis vychází čtvrtletně a každé číslo je napumpované bohatým obsahem a parádními ilustrácemi. 
www.bublinacasopis.sk

 

Bylo nebylo

Nakladatelství charakterizuje poetický jazyk, hravá forma a touha sdělovat a sdílet. Bylo nebylo vydává poezii, ale i autorské knihy, knížky pro děti i beletrii pro dospělé. Knihy vznikají pod rukama několika autorů, jsou pečlivě upravené a nezřídka ručně vázané. Kromě vlatsního e-shopu najdete knihy ve vybraných knihkupectvích a galeriích.

Na Balduru uvidíte některé u originálních knih nakladatelství.

www.bylonebylo.com

 

Cesta domů

Nakladatelství vydává knihy pro nemocné, pozůstalé, pečující, pro laiky i odborníky. Ale vydává také knihy pro děti a jejich dospělé: knížky v rukou dětí pomohou i nám velkým se zbavit zbytečného strachu.  Edice Bludiště nabízí inspiraci pro rodiče, pedagogy, psychology i děti k povídání o důležitých, byť někdy nelehkých tématech, která se nás všech týkají.

Na Balduru představí hned několik novinek!

www.cestadomu.cz

 

Dlouhá punčocha

Je knihkupectví, které pečlivě vybírá ty nejlepší knihy pro děti v češtině, angličtině, slovenštině i dalších jazycích. Najdete zde knihy, které zaujmou příběhem, výtvarným pojetím, kvalitou jazyka a zpracováním. Knihy, které kultivují čtenářský vkus a rozšiřují obzory, ať už se jedná o témata nebo ilustrace. Výběru i prezentaci knih je věnována velká péče, abyste při nákupu mohli jít „najisto“!

Na Baldur připravují výběr toho nej ze zahraničních dětských titulů.

www.dlouhapuncocha.cz

 

Host

Nakladatelství vydává především současnou českou prózu, poezii a překladovou literaturu. V posledních letech do jeho portfolia přibývají i knihy pro děti a fantastika.

Na festivalu Baldur se můžete těšit i na celou řadu novinek – Medvěd nechce jít spát od ukrajinské výtvarnice Oksany Buly, sešit plný her a aktivit pro malé objevitele od autorů populárních Map, Mapovník, nebo další ze série leporel, Rok na venkově.

www.nakladatelstvi.hostbrno.cz

 

jakost

Nakladatelství jakost je česká nezávislá značka, která se zabývá vydáváním non-fiction knih pro děti a mládež, jejich rodiče, prarodiče či příbuzné o věcech kolem nás, nad a pod námi, mezi námi a v nás.Jakost se zabývá tématy jako architektura, urbanismus, umění, vědy, vesmír, lidstvo a příroda.
Věříme, že kreativita a zvědavost jsou základním hnacím motorem lidstva. Publikujeme originální i překladové tituly. Sledujeme zahraniční produkci a hledáme šikovné autory.
Na Baldur přiveze nakladatelství novinku - Kosmos.
www.jakost.net

RAKETA
Dětský časopis Raketa, který vydává spolek Raketa dětem ve spolupráci s nakladatelstvím Labyrint, nabízí inteligentní a zábavnou alternativu ke klasickým komerčním dětským časopisům, jež dětský čtenář může na českém trhu získat. Časopis – určený dětem zejména ve věku 5 až 10 let – charakterizuje zcela původní tematický obsah, striktní absence reklamy a jedinečné výtvarné zpracování, na kterém se podílí široký kolektiv především mladých autorů z České republiky i zahraničí.
Na Baldur přijedou všechny vydané Rakety a těšit se můžete na dílnu!
www.raketa-casopis.cz

Meander
Nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež, zejména původní tvorbě a autorské knize, klade přitom velký důraz na výtvarné pojetí titulů. Snaží se vydávat knihy, z nichž bude dětem a mladým lidem jasné, proč se vůbec říká „krásná literatura“. S Meandrem spolupracují nejen respektovaní autoři (od Violy Fischerové přes Jiřího Stránského, Ludvíka Vaculíka a Danielu Fischerovou až po Václava Havla), ale také začínající literáti, kteří v Meandru debutovali (například Petr Nikl, z něhož časem vyrostl autor Knihy roku v soutěži Magnesia Litera).
Na Baldur přiváží novinku, krásný příběh jež spojuje svět dětí a prarodičů...
www.meander.cz

NaPOLI
Ateliér se věnuje dětským papírovým hrám a systémům, knižní kultuře, ilustraci a grafickému designu. V ateliéru se pracuje s různými materiály jako nositeli kresby a příběhu, které pomáhají jitřit fantazii dětí i dospělých. V ateliéru tvoří Martina Kupsová a Alžběta Zemanová.
www.napolistranky.cz

Paseka
Nakladatelství založené 9. prosince 1989, se inspirovalo dílem grafika, malíře, spisovatele a mystika Josefa Váchala, který pojímal knihu jako umělecký artefakt.
U svých knih usiluje o nejvyšší kvalitu obsahovou i grafickou. Postupně navázalo široký okruh kulturních lidí s příbuzným pohledem na svět. Paseka není nakladatelství, ale životní styl. Pod hlavičkou Paseka naleznete kvalitní prózu, publicistiku, nonfiction, dětské knihy a komiksy.
Z dětských knih jsou to slavní LichožroutiHilda nebo Záleskautky. Kniha Příručka mladého hledače získala v roce 2018 Zlatou stuhu v kategorii beletrie pro mládež a tentýž rok vyhrál Warren a vševidoucí oko Zlatou stuhu za nejlepší překlad.
Na Baldur přiváží nakladatelství novinku, napínavý příběh malého Záviše.
www.paseka.cz

Poketo
Je malé nakladatelství dvou kamarádek Martiny a Pavly. Jedna kreslí a druhá píše. Malé knížky do kapsy o čtveřici kamarádů Matyldě, Kvidovi, Mai, Aloisovi a kočce Pročce.
A kdo ještě neumí číst, pro toho je v nabídce sada edukativních pomůcek a her na rozvíjení čtení, psaní a fantazie!
Na Balduru představí Poketo nový příběh s Matyldou..
www.poketo.cz

POP - PAP
Je tým výtvarníků a přátel tvořící obrazové knihy a papírové výrobky. Každý titul je unikátní, dělaný ručně a v malém nákladu. Knihy jsou zážitkem nejen ze čtení a prohlížení, ale také na dotek! Zatímco nové technologie rychle zastarávají, papír je stále populární médium. Zažijte jedinečné papírové dobrodružství s POP – PAP knižní kolekcí!
Novinkou na Balduru bude knížka "Jedéém", ale taky letíme a plujeme! S cestovatelkou mouchou Elkou, která fotí co vidí. Bláznivou jízdu lze hlídat na přiložené mapě!
www.pop-pap.cz

Popokatepetl
Nakladatelství vzniklo pro potěšení a pro možnost vydávat občas knížky bez kompromisů. Knížky pro radost z jejich obsahu i formy. A stala se zvláštní věc. V den, kdy se křtila první kniha nakladatelství, začala soptit sopka Popocatépetl v Mexiku.
www.popokatepetl.cz

Take Take Take
Nakladatelství vzniklo z nadšení ke kvalitně graficky zpracovaným knihám, z fascinace jednoduchostí knižních obálek z minulosti a zklamáním nad přístupem k podobě knih mnohých současných nakladatelů. Take Take Take neuvažuje o knize, jako o zboží, u kterého musí být mezi náklady a výnosy pokud možno co největší rozdíl. Jak bude kniha graficky upravená, jaký bude mít formát, vazbu a papír, které písmo se bude nejlépe hodit pro obálku, a kterým bude kniha vysázena, jestli se k textu hodí ilustrace a kdo by je měl vytvořit, je zde stejně důležité jako samotný obsah knihy.
Na Balduru můžete obdivovat novinku: Ilustrovaná Ústava České republiky
www.taketaketake.cz

Upupæpop
Studio Upapæpop vzniklo v Hradci Králové v roce 2014 jako experimentální prostor pro tisk a autorskou tvorbu na poli grafického designu a ilustrace spojením dvou čerstvých absolventů uměleckých škol. Středobodem studia je historická tiskárna s více jak 100 kasami původních českých písem pro klasickou ruční sazbu, s původními litinovými stroji.
Pod značkou Upapæpop vznikají autorské produkty a originální papírenské kolekce.
Máme rádi přírodu, les, hory a řeky. Často proto saháme pro materiály recyklované a šetrné k životnímu prostředí.
Na Baldur Upapæpop přibezou něco ze svých ručně vyráběných produktů.
www.upupaepop.cz

Uutěrky
Je malá grafická dílna zaměřená na sítotisk. Její zakladatelé si ji zařídili svépomocí a tím jakoby předznamenali svůj další vývoj. Tak jak vznikaly na začátku sítotiskové stroje, sušáky, police, vznikají teď plakáty, grafiky, knihy. Podomácku a nakoleně. To jsou výrazy, které v sobě skrývají spolupráci s blízkým okolím, spoléhání se na vlastní síly a místní zdroje, pracnost, pomalost, nedokonalost. To je náš sítotisk místo obýváku.
Na Baldur se těště na skvosty z dílny Uutěrky!

www.uuterky.net

Vršovice 2016
Založeno ve Vršovicích roku 2016 Vratislavem Brabencem a Richardem Pechou. Brabenec, když zrovna netýrá saxofon s Plastikama, píše básně i nějakou tu prózu. Není připojen k síti, telefon má většinu času vypnutý a komunikace s jeho vydavateli vázla. Oslovil proto zpravidla vedle sedícího Pechu a bylo. Po prvním vydavatelském počinu (Nevyžádaný příspěvek) byl tým doplněn o Babetu Ondrovou, grafičku a výtvarnici. Vršovice vydávají autorské knihy výše jmenovaných. Výjimky se, jako vždy, najdou. Brabenec s Pechou si myslí, že děti můžou číst cokoliv, pokud je to baví. Na Baldur přivezou jednu o Indiánech z loňska, Tanec duchů se jmenuje. A letošní novinku " Vidět vlky".
Pro jistotu jsou obě opravdu pro děti.
www.facebook.com/vrsovice2016/

XAO
Nakladatelství Xao se tak trochu schovává za stejnojmenným prostorem pro ilustraci a knihu v pražských Vršovicích, je to nezisková galerie a knihkupectví které podporuje malé nakladatele. Vydává podivné komiksy, knížky pro děti trochu jinak, či to co lidi z XAO baví!
www.xaoxax.cz