BALDUR CHILDREN BOOK FESTIVAL 2016

Dětský knižní festival BALDUR
25. červen 11:00–19:00
FAIT Gallery
Ve Vaňkovce 2, 602 00 Brno

Celodenní festival dětské knihy a ilustrace plný workshopů, přednášek a her ve spojení s malým knižním nakladatelstvím BaldurKnihkupectví ArtMap a The Agosto Foundation. Součástí festivalu bude také book fair představující to nejlepší z dětské ilustrace u nás včetně malých nakladatelství a sólových vydavatelských počinů. 

Festival Baldur vytváří prostor pro setkání odborníků a zkušených tvůrců dětských knih a ilustrací na jednom místě a vytváří tak novou platformu pro diskuzi o knihách pro děti. Jednodenní festival se tak má stát zdrojem zábavy a kreativního vyžití pro každého, od dětí a jejich rodičů, až po samotné tvůrce a zároveň zdůraznit významnou roli pečlivě promyšleného konceptu dětských knih lokální výroby oproti knihám masové produkce.

Festival Baldur se soustředí na dětské knihy s důrazem na jejich kulturní a také vzdělávací hodnotu. Přizváním rodičů ke společné diskusi se samotnými autory a nakladateli chce nabídnout novou perspektivu ve vnímání dětských knih.

Vstup zdarma.
Děti nejvítanějšími hosty!http://www.baldurscave.com/
https://bookstore.artmap.cz/cs/blog/post/baldur-2016
http://www.agosto-foundation.org/
http://www.faitgallery.com/

Nakladatelé:
Ani-Muk, Baobab,Bylo nebylo, Časopis Raketa, Meander, NaPOLI, Nýbrž, Uutěrky

Zveme vás k účasti na jednom z našich workshopů pro děti. Počet účastníků na jednotlivých workshopech je omezený, proto prosím rezervujte místa mailem na: fg@faitgallery.com nebo na: baldurscave@gmail.com. Do zprávy napište název workshopu, čas, počet dětí a jméno.

12.00
Nýbrž collective
Kapacita každého workshopu Nýbrž collective je 15 dětí ve věku 5+.
1. Hvozdy, Sluje a Chýše
Omalovánky na zeď na téma Hvozdy, Sluje a Chýše
2. Soutež o nejošklivější kresbu
3. Instantní středověký příběh
Na principu náhodně zvolených slov, které vyobrazíme a zvěčníme na kus papíru a obrázek vám zůstane na památku.

13.00
4. Staň se spisovatelem, ilustrátorem, knihvazačem (pro děti 5+)
Workshop pro děti z dílny Ani-Muk - krabice pro děti s názorem!
Provedeme děti procesem tvorby knihy - vyzkouší si napsat komiks, ilustrovat krátké příběhy a mnoho dalšího. Domů si odnesou svou autorskou knížku. Přijďte, těšíme se na vás.
Kapacita 10-12 účastníků.

14.00
5. Dopisová dílna (pro děti bez omezení věku)
Osobní dopis je dárek. Co si lidé ochočili telefony a počítače, stala se obálka nadepsaná rukopisem něčím téměř čarovným. Je vzácností. A vejde se do ní tak mnoho! Radost i smutek, krása i bolest. Můžete psát či kreslit, vyprávět - nebo se ptát. Je možné psát mamince, kamarádce, mazlíčkovi, ale i pohádkové bytosti, známemu zpěvákovi, dávnému vladaři či hrdinovi z knížky.
Také i v naší výtvarné dílně bude jen na každém z Vás, komu se rozhodnete napsat. Podle adresáta pak budeme spolu hledat vhodný jazyk, písmo, obrazy. A nakonec nám zbyde vytvořit pro dopis krásnou obálku, namalovat vzácnou známku a přemluvit listonoše, aby si také zašel do pohádky.
Kapacita 10-12 účastníků.

6. Dílna Tvůrčího psaní (věk 15+)
Pro rodiče a nejen pro ně (vítán je kdokoli nad patnáct let) máme připravenu zážitkovou dílnu, ve které si vyzkoušíte několik osvědčených imaginativních postupů jak se vyjádřit a vyslovit k tématu, které je pro Vás osobně důležité.
Najít pravé, syrové slovo je osvobozující. Je rozkoš psát deník, jenž je hlínou z které vyrůstá veškeré velké psaní, jak osobní tak umělecké. Deník jako první náčrtník třeba dopisu, třeba povídky, třeba nečekaně básně.
Lektorem dílny je Petr Nosek.
Kapacita 10-12 účastníků.